Wydrukuj tę stronę
Ponad 1000 przyczep marki URSUS trafi do Szwecji fot. Paweł Pąk

Ponad 1000 przyczep marki URSUS trafi do Szwecji

Napisał  Wrz 08, 2019

Ponad 1000 przyczep wyprodukowanych z zakładach URSUS S.A. trafi do Szwecji na mocy kontraktu podpisanego 29 sierpnia 2019 roku przez Emitenta i Szwedzką firmę Möre Maskiner AB.

Łączna wartość ww. kontraktu na 1008 przyczep, w momencie jego zawarcia, wynosi 21 844 206 polskich złotych. Przyczepy będą dostarczane do nabywcy od września 2019 do końca czerwca 2021. Płatności w ramach kontraktu będą dokonywane w formie przedpłaty, a sam kontrakt nie zawiera postanowień dotyczących kar umownych.

Kontrakt ma też punkty określające zakres współpracy zarówno podczas obowiązywania umowy jak i w okresie obowiązywania kontraktu oraz w okresie roku od ostatniej dostawy. Jest to wzajemne prawo wyłączności, oznaczające, że Emitent nie będzie oferować przyczep w Szwecji za pośrednictwem podmiotu innego niż Möre Maskiner AB, a Möre Maskiner AB nie będzie sprzedawał i dystrybuował w Szwecji przyczep innych niż te kupione od Emitenta.Spółka URSUS S.A. jest obecnie w okresie restrukturyzacji, która jest następstwem problemów jakie pojawiły się w 2018 roku. Niewątpliwie taki kontrakt to duży krok w kierunku wyjścia spółki z kryzysu.

(rpf) pp / Źródło: URSUS S.A.