6°C

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że wzrost gospodarczy buduje się poprzez patriotyzm gospodarczy. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że wzrost gospodarczy buduje się poprzez patriotyzm gospodarczy. fot. MRiRW

Produkt polski: Rusza ogólnopolska kampania informacyjna

Napisał  Wrz 12, 2019

W Ministerstwie Rolnictwa odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca ogólnopolską kampanię informacyjną, która ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat oznakowania „Produkt polski”.

Jesteśmy krajem otwartym. Nie możemy i nie zamierzamy zamykać granic. Chcemy jednak dotrzeć do Polaków, bo to oni podejmują ostateczne decyzje w sprawie zakupów – mówił podczas konferencji minister rolnictwa. Dodał, że nasza żywność posiada wysoką jakość, jest akceptowana przez konsumentów i dostosowana do gustów kulinarnych: – Polska żywność to najlepszy wybór jaki może się trafić polskim konsumentom.

Minister Ardanowski zwrócił uwagę, że również środki z realizowanych obecnie programów społecznych powinny przyczyniać się do tego, aby kupować polską żywność oraz, że dobrowolne oznakowanie produktu znakiem „Produkt polski” oznacza, że został on wytworzony w Polsce co najmniej w 75% z polskich surowców: – Mamy typ rolnictwa, który powinien być promowany w całej Europie, to rolnictwo zrównoważone. To jest dzisiejszym paradygmatem, a nie jak największy efekt produkcyjny.

Uczestniczący w konferencji prasowej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że wzrost gospodarczy buduje się poprzez patriotyzm gospodarczy. Zaznaczył przy tym, że na wzroście zyskują wszyscy, w tym oczywiście też Orlen: – Na naszych stacjach 85% to produkty wytworzone w Polsce – mówił. Dodał, że koncern promuje polskie produkty nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

Również obecny na konferencji prezes Krajowej Spółki Cukrowej Krzysztof Kowa poinformował, że „Polski Cukier” współpracuje bezpośrednio z ponad 15 tysiącami rolników i wspieranie polskich produktów jest dla spółki czymś naturalnym. Zwrócił przy tym uwagę, że KSC jest grupą kapitałową, która zajmuje się nie tylko cukrem, ale także produkuje cukierki, mąkę czy kaszę.

Nasze produkty, takie jak cukierki czy soki są również obecne w stacjach należących do PKN Orlen, co pokazuje bardzo dobrą współpracę polskich firm na rzecz polskiej gospodarki, w tym rolnictwa – podkreślił.

Kampania informacyjna będzie prowadzona również w radio i telewizji. Ponadto będą organizowane szkolenia dla producentów, rolników i konsumentów.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW