logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

13.7°C

1/4

Spłonął budynek, a z nim ciągnik i samochód

Napisał  Lis 05, 2019

Do dużego pożaru budynku gospodarczego doszło w sobotę 1 listopada, chwilę po północy, w miejscowości Goła w gminie Gorzów Śląski na Opolszczyźnie. W wyniku pożaru spłonęły między innymi ciągnik, samochód i środki ochrony roślin.

Około godz. 00:35 strażacy z Gorzowa Śląskiego na Opolszczyźnie otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Goła. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego z zastępów, zastano w pełni rozwinięty pożar budynku gospodarczego o wymiarach 14 m x 8 m, zlokalizowanego w odległości około 10 m od budynku mieszkalnego, co stwarzało duże ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru. Do ugaszenia pożaru zadysponowano w sumie 10 zastępów straży.

Z uzyskanych od właściciela budynku informacji wynikało, że w budynku oprócz ciągnika rolniczego i samochodu, znajdują się środki ochrony roślin, turystyczne butle z gazem propan butan i mieszanką gazów technicznych.

Na płonący budynek podano 3 prądy wody w natarciu oraz jeden prąd z pianą ciężką. Gdy pożar został opanowany, do wewnątrz budynku wprowadzono 2 roty w aparatach ODO w celu lokalizacji i wyniesienia butli. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych.

W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek gospodarczy ze znajdującym się wewnątrz ciągnikiem rolniczym, samochodem osobowym, quadem oraz innymi maszynami rolniczymi. Obecnie nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru.

Źródło: OSP Gorzów Śląski

reklama