3.9°C

Próbował wywieźć kradzioną ładowarkę na Ukrainę fot. Straż Graniczna

Próbował wywieźć kradzioną ładowarkę na Ukrainę

Napisał  Gru 22, 2019

Ładowarka o wartości 200 tys. złotych miała przebite numery VIN, za kierownicą pojazdu siedział 32-letni obywatel Ukrainy, który próbował wjechać pojazdem na teren Ukrainy w nietypowy sposób, podjeżdżając maszyną do kontroli granicznej. Zazwyczaj taki transport odbywa się na lawecie. To już 10. skradziona ładowarka zatrzymana w tym roku przez Służbę Graniczną na Podkarpaciu.

Zdarzenie miało miejsce 16 grudnia na pasie odpraw dla samochodów ciężarowych wyjeżdzających z Polski przez przejście graniczne w Medyce.

Do kontroli podjechał nietypowy pojazd – ładowarka teleskopowa marki Manitou (rok. prod. 2017). Kierowcą maszyny był 32-letni obywatel Ukrainy.

Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdzający legalność pochodzenia pojazdu zakwestionował autentyczność znaków identyfikacyjnych. W trakcie kontroli szczegółowej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że numery nadwozia zostały zeszlifowanie i na nowo naniesione.

Pojazd został zatrzymany, a kierowca przesłuchany w charakterze świadka. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 10 skradzionych maszyn typu koparko-ładowarka. Łącznie zatrzymano 116 pojazdów wartych ponad 6,4 mln złotych.

(rpf) jp / Źródło: Straż Graniczna