3,4°C

reklama
reklama
1/3

Ciągnik przygniótł mężczyznę podczas prac polowych

Napisał  Lip 13, 2020

Mieszkaniec Stróż koło Zakliczyna (woj. małopolskie, pow. tarnowski, gm. Zakliczyn), zjeżdżając drogą szutrową w dół do drogi głównej, zamierzał skręcić na łąkę, aby kontynuować koszenie. Z uwagi na duże pochylenie, traktorzysta stracił panowanie na swoim pojazdem, wynikiem czego, było przewrócenie się ciągnika rolniczego do góry kołami.

Zdarzenie miało miejsce 7 lipca 2020 roku. Ponieważ traktor nie był wyposażony w kabinę, kierowca wypadł i został nim przygnieciony.

Konieczna była pomoc strażaków ochotników, którzy oswobodzili rannego kierowcę. Został on zabrany do tarnowskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie kości miednicy oraz ogólne potłuczenie. Obrażenia te nie zagrażają życiu 46-letniemu mężczyźnie. Tarnowscy policjanci przeprowadzą czynności w ramach postępowania związanego z wypadkiem. Kierowca ciągnika w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Z uwagi na okres letni i czas intensywnych prac polowych policjanci apelują o rozwagę, a także zachowanie trzeźwości przy obsługiwaniu maszyn rolniczych.

(rpf) kp / Źródło: KPP Tarnów

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama