Wypadek: sieczkarnia wylądowała w rowie fot. KPP Parczew

Wypadek: sieczkarnia wylądowała w rowie

Napisał  Wrz 17, 2020

15 września 2020 roku w miejscowości Dawidy (woj. lubelskie, pow. parczewski, gm. Jabłoń) doszło do nietypowego zdarzenia drogowego z udziałem 29-latka, który kierował specjalistyczną maszyną do koszenia i rozdrabniania roślin.

Podczas mijania się z osobówką kierujący sieczkarnią zjechał na pobocze drogi, po czym zsunął się do rowu. Urządzenie zostało uszkodzone, a droga częściowa była zablokowana do momentu wydobycia pojazdu.

Jak ustalili policjanci interweniujący na miejscu zdarzenia, kierujący samojezdną sieczkarnią nie zachował ostrożności i prędkości do warunków panujących na drodze.

W trakcie wymijania się z pojazdem osobowym zjechał na pobocze drogi gdzie nieutwardzony teren pod naporem urządzenia obsunął się i sprzęt wylądował w rowie. Badanie wykazało, że 29 – letni kierujący sieczkarnią był trzeźwy.

Z uwagi na powstałe uszkodzenia tej skomplikowanej i kosztownej maszyny jej wydobycie nie było rzeczą prostą. Droga była częściowo zablokowana, a policjanci kierowali ruchem do momentu wydobycia pojazdu z rowu. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec gminy Jabłoń został pouczony.

(rpf) jp / Źródło: KPP Parczew

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia