7°C

reklama
reklama
1/4

Groźne niewybuchy wciąż jeszcze znajdowane na polach

Napisał  Lis 02, 2020

Jesienny sezon prac ziemnych na polach trwa w pełni. Ziemia wciąż odsłania niebezpieczne znaleziska z czasów drugiej wojny światowej.

Rolnicy podczas wykonywania prac ziemnych w dalszym ciągu zgłaszają groźne znaleziska z czasów II wojny światowej. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały w ziemi przez długie lata, nadal stanowią zagrożenie. Pamiętajmy, że takich znalezisk nie należy dotykać ani przenosić. Ważne jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

Tym razem na niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec Grądów z gminy Mędrzechów (województwo lubelskie). W trakcie wykonywania jesiennych prac polowych zauważył wystający z ziemi przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce został wysłany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Potwierdzono, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.

Z kolei mieszkanka gminy Spiczyn w województwie małopolskim podczas wykonywania jesiennych porządków przy stodole natknęła się na amunicję również pochodzącą z czasów wojny. Przybyli na miejsce policjanci ujawnili 226 sztuk amunicji oraz zbitek naboi z ziemią o średnicy 15 centymetrów. Znalezione pociski zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy celem ich dalszej neutralizacji.

(rpf) jp / Źródło: KWP Kraków, KWP Lublin

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama