0.6°C

Nieszczęśliwy wypadek podczas pracy przy ciągniku. Nie żyje 44-letni rolnik fot. Lubelska Policja

Nieszczęśliwy wypadek podczas pracy przy ciągniku. Nie żyje 44-letni rolnik

Napisał  Lis 28, 2020

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na jednej z posesji w gminie Modliborzyce w województwie lubelskim. Podczas podczepiania metalowej „łyżki” przy ciągniku 44-letni mężczyzna został przygnieciony do kabiny.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 26 listopada br. rano w jednej z miejscowości w gminie Modliborzyce na Lubelszczyźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 44-latek chciał odpiąć od ciągnika metalową łyżkę. Podczas jej odpinania, został dociśnięty do nadwozia ciągnika. Niestety wskutek odniesionych obrażeń, mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku, i apelują o ostrożność przy wykonywaniu wszelkich prac gospodarskich. Najczęstsze przyczyny wypadków w rolnictwie to: nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Pamiętajmy żeby do wszelkich wykonywanych prac nie podchodzić rutynowo, a z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia czy nawet życia.

(rpf) Źródło: KWP Lublin

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia