7,3°C

reklama
reklama

ARiMR: Trwa wypłata pomocy covidowej. 1,19 mld zł na kontach rolników

Napisał  Gru 28, 2020

Trwa wypłata pieniędzy dla gospodarstw rolnych szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wypłaty tych środków mają zostać zakończone do końca tego roku – zapewnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponad 180 tys. rolników, których gospodarstwa szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii, a którzy w terminie od 9 września do 7 października 2020 r. złożyli w ARiMR wnioski o tzw. pomoc covidową, finansowaną z budżetu PROW na lata 2014-2020, otrzyma wsparcie w łącznej wysokości blisko 1,2 mld zł.

O ten rodzaj pomocy mogli starać się rolnicy działający w następujących sektorach produkcji: bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w ogrzewanych szklarniach lub tunelach foliowych.

Wysokość wsparcia jest uzależniona od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota pomocy dla rolnika nie może przekroczyć 31,43 tys. zł (równowartość 7 tys. euro). Do 22 grudnia Agencja wypłaciła pieniądze 179,7 tys. rolników, przekazując im łącznie 1,19 mld zł.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama