3,4°C

reklama
reklama
1/6

Łódzkie: Podpalacze bel słomy w areszcie

Napisał  Kwi 19, 2021

Policja w Wolborzu zatrzymała sprawców podpaleń bel słomy oraz opuszczonych budynków na terenie gminy Moszczenica. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia i zostali tymczasowo aresztowani.

Wolborscy policjanci prowadzili sprawę serii podpaleń, które miały miejsce na terenie gminy Moszczenica. Pierwsze podpalenie zgłoszone zostało w nocy 13 stycznia 2020 roku. Wówczas w miejscowości Rękoraj doszło do spalenia 500 bel słomy oraz 50 balotów sianokiszonki. Powstałe straty oszacowane zostały na około 50 000 złotych.

W nocy 15 sierpnia 2020 roku doszło do kolejnego podpalenia. Wówczas spaleniu uległo 800 okrągłych belek słomy o wartości ponad 30 000 złotych. Policjanci zbierając dowody i ślady, próbowali ustalić odpowiedzialnych za ten czyn. Mieli utrudnione zadanie, bo rejony podpaleń nie były objęte kamerami monitoringu, a sprawcy działali w godzinach nocnych.

2 stycznia 2021 roku doszło do kolejnego podpalenia. Spłonął dach niezamieszkałego domu w Moszczenicy. Kolejne zgłoszenie o podpaleniu drewnianego budynku policjanci otrzymali 27 marca 2021 roku. Straty oszacowano na kwotę około 10 000 złotych. Po dokładnej analizie zebranych dowodów i żmudnej pracy wolborskich policjantów ustalono trzech sprawców, którzy dokonali serii podpaleń.

15 kwietnia 2021 roku dotarli do 23, 21 i 18-latka, którzy przyznali się do tych czynów. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia, które przewidują karę do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec całej trójki podpalaczy na wniosek prokuratora, sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

(rpf) jp / Źródło: Policja Łódzka

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama