30,6°C

reklama
reklama
1/2

Pocisk artyleryjski znaleziony podczas prac polowych

Napisał  Maj 08, 2021

Podczas prac polowych w miejscowości Marysin (woj. lubelskie, pow. Lubelski, gm. Jastków) rolnik znalazł na polu pocisk artyleryjski, o czym powiadomił Policję.

Przybyły na miejsce patrol saperko-minerki odnalazł kolejne trzy pociski. Wczoraj po godzinie 9 na polu uprawnym w Marysinie podczas prowadzonych prac mężczyzna zauważył przedmiot przypominający pocisk.

Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski kaliber 150 mm pochodzący z okresu I wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej, która zabezpieczyła pocisk oraz sprawdziła czy w rejonie nie ma innych podobnych przedmiotów. Podczas sprawdzania odnaleźli jeden pocisk kaliber 105 mm, dwa pociski kaliber 76 mm oraz zapalnik.

- Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Nie należy go dotykać, czy też przenosić w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo – informuje aspirant Elwira Domaradzka.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama